Kendisini Aldatan Eşine Kurşun Yağdıran Kocaya, 17 Yıl Hapis Cezası Verildi

Kayseri’de uzaklaştırma kararı bulunan ve tek alışveriş merkezinin teras katında eşine Mermi yağdırarak öldüren 33 yaşında olan sanığa, mahkemece ‘tasarlayarak eşini haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan 17 sene 6 ay mapus cezası verildi.

YANINDA GETİRDİĞİ SİLAHLA EŞİNE KURŞUN YAĞDIRDI

31 Ekim’de Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tek alışveriş merkezinin teras katında bulunan aş bölümünde alana gelen olayda Emine A. adli kadın, uzaklaştırması var olan kocası L.A. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın dövüşe dönüşmesi sonrası L.A. adli kuşkulu yanında bulundurduğu silah ile 5 el kadına ateş etti. Emine A. belinden, elinden ve çeşitli yerlerinden ağır yaralanırken, kuşkulu ise zabita ekiplerince yakalanarak, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. olay adina zabita ekipleri ve 112 aciliyetli sağlık ekipleri geldi. sağlık ekipleri Emine A.’yı fakülte aciliyetli bölümüne kaldırıldı ama bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. Kayseri 5. Ağır karar Mahkemesinde görülen davada yakalanmis maznun L.A. ile maznun avukatı hazır bulunurken, müştekilerden hiç kimse katılmadı.

“OLAYDAN BİR GÜN ÖNCE ERKEKLE YAKALADIM” İDDİASI

Öğleden evvel yapılan duruşmada iki bebek babası L.A. hususi sektörde çalıştığını söyleyerek, “Olaydan tek vakit evvel eşimin evine gittiğimde sesler geliyordu. Biz polisleri aradık. 20 dakika ardindan kapıyı açtı. İçeride bay sesini duyuyordum. zabita evvel aradığında bulamadı, biz eşim ile karakola gittiğimizde dayım orada bekledi. Komşu kızları içeride biri olduğunu tespit eden video çekmişler. Polislere söyleyince tekrar Haneye gittiler. Ç.D. adli erkeği hanede 2. aramalarında buldular” iddiasında bulundu.

“BANA ‘SEN bay MİSİN?’ DEYİNCE KENDİMİ KAYBETTİM”

Eşi Emine A. ile olay tarihinde boşanmadıklarını, hali hazırda eşi olduğunu söyleyen L.A., işlediği cinayet ile alakalı kendini şöyle savundu:

“Evlerimizi ayırmıştık. Bana uzaklaştırma kararı verilmişti. Eşimin beni aldattığına şüpheleniyordum ama kati değildi. Olaydan tek vakit evvel mevzubahis olay yaşanınca aldatıldığımı anladım. O akşam annem S.A.’nın Yeşilhisar’daki evine gittim. Eşimin ailesi ile de o akşam bu vaziyeti konuştuk, boşanacağımı söyledim. Sevdiğim kadındı, severek evlendik ve olay bugünü bendeniz onu  bağışlamak için, her şeyi ile onay etmek amaciyla görüşmek istedim. Telefonda konuştuğumda alış veriş merkezinin teras katında olduğunu, yanında o aldattığı erkeğin de olduğunu söyledi. bendeniz de tuzak olacağını düşünüp, kendimi savunmak amaciyla yanımda silahı taşıdım. Gitmeden evvel silahın ağzında Mermi vardı. Mermi devamlı silahın ağzında olacak şekilde dururdu. Buluştuğumuzda bendeniz barışmak istediğimi, çocuklarımız olduğunu söyledim. Eşim barışmak istemedi, Bana ‘Sen bay misin?’ diyerek kendisini cinsel manada doyuramadığımı, başka şahsın cinsel manada doyurduğunu söyleyip, baş koyduğum o yatakta beni aldattığını söyledi. bendeniz de o vakit kendimi kaybettim. O esnada ‘namusumu temizledim’ benzeri kelimeler kullandığımı hatırlamıyorum. Çok seviyordum, çok pişmanım, keşke yapmasaydım.”

Öldürülen Emine A. ile Ç.D. adli bay kişi arasında yoğun mesajlaşma ve müzakere trafiğine değin rapor, dosyaya konuldu. üç tanığın dinlendiği davada, öğleden ardindan da duruşmaya katılmayan müştekilerin beyanları alındı.

“MAKTUL OLAYDAN tek AY ÖNCE İNTİHARA KALKIŞMIŞ”

Savcı verdiği mütalaasında takriben 10 senelik evli var olan ve 6,7 yaşlarında iki bebek sahibi var olan çiftin arasında olaydan tek ay civarindan evvel aldatıldığı şüphesiyle maznun ile maktul arasında münakaşa çıktığı, maktulün intihara kalkıştığı ve sanığın haneden uzaklaştırıldığı tespit edildi. olay tarihinde sanığın alış veriş merkezinde maktule 9 el ateş ettiği ve sanığın eşini haksız tahrik altında planlayarak öldürme cezası ile cezalandırılmasını istek etti.

“ÇOK PİŞMANIM HAKİM BEY”

karar verileceği ikazı ile nihayet sözü suallen maznun L.A. “Böyle olmasını istemezdim. Çok pişmanım hakim bey” dedi. Mahkeme heyeti yapılan yargılama neticesi yakalanmis maznun L.A.’ya ‘tasarlayarak eşini haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, sanığa verilen karar haksız tahrik ve iyi durum indirimi ile 17 sene 6 aya düşürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir