Aziz Kocaoğlu’ndan Sert Eleştiri: CHP, “Şu İlleri Sana Bıraktım, Seçime Girmiyorum” Diyemez

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, mahalli seçimlerde sehirleri ve ilçeleri paylaşarak ittifak yapılmasını doğru bulmadığını belirterek, “Siyaseti, partililer götürür. Örgütleri vardır. Örgütlerin hassasiyetleri vardır. Koskoca CHP, Cumhuriyeti kuran parti, ‘şu sehirleri sana bıraktım, seçime girmiyorum’ diyemez.” dedi.

Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova İblis Deresi’ndeki kızılçam ormanı ağaçlandırma çalışmalarının başlama töreninde yaptığı konuşmada, çevresi savunma çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

mahalli seçimlere ait ittifak görüşmelerine değinen Kocaoğlu, genel seçimlerde ittifak olabileceğini, bunun için itirazı bulunmadığını kaydetti.

“CHP, ‘ŞU İLLERİ SANA BIRAKTIM’ DİYEMEZ”

“Yerel seçimde de olur ama sehirleri paylaşmak, ilçeleri paylaşmak, meclis üyeliklerini paylaşmak… bunun benzeri ittifak olmaz.” diye konuşan Kocaoğlu, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Siyaseti, partililer götürür. Örgütleri vardır. Örgütlerin hassasiyetleri vardır. Koskoca CHP, cumhuriyeti kuran parti, ‘şu sehirleri sana bıraktım, seçime girmiyorum’ diyemez. Bunu ne İYİ Parti ne de başka tek parti yerine söylemiyorum. politika bilimi açısından söylüyorum. Hangi parti güçlüyse, sandığa o parti girer. ‘Ben başka partiye oy vermem, babamın partisi, dedemin partisi.’ der bu millet. Başka partiye oy verdiği vakit nereye savrulacak ‘ Örgüt dağılacak. Yalnızca cumhuriyet milletçe partisi amaciyla değil, memleket amaciyla söylüyorum.”

KÖRFEZ GEÇİŞİ PROJESİ

Kocaoğlu, konuşmasında, Körfez Geçiş Projesi’ne ait ÇED Raporu’nun mahkeme kararıyla iptal edildiğini de hatırlatarak, bu kararı İzmir Büyükşehir Belediyesinin aldırmadığını bildirdi.

Belediye olarak kimsenin arkasına saklanmadıklarını belirten Kocaoğlu, “Zaten İzmir Büyükşehir Belediyesi, 15 senedir arkaya saklanıp kimseden birşey rica etmemiştir. Yargıya gidecekse kendisinin gider. Umuyorum bu durum, ‘projelerimizi engellediler’ diye seçenek malzemesi yapılmaz. Belediye başkanı ve belediye başkanlığına ayni ritimde devam etmeyecek tek arkadaşınız olarak, bu seçimin de dahada evvelki seçimlerdeki benzeri dostça, hizmet yarışı anlayışı içinde geçmesini diliyorum.” diye konuştu.

“STAT PARAVAN, AVM ŞAHANE”

seçenek yaklaştıkça Şehirdeki stat projeleriyle alakalı tartışmaların da alevlendiğine değinen Kocaoğlu, kendisinin iki stat yapma sözünü tuttuğunu vurguladı.

Örnekköy’de Karşıyaka takimi amaciyla Tınaztepe Kampüsü’nün yanındaki da Göztepe amaciyla iki stat kompleksi uygulamak istediklerini ama inandirma edemediklerini müdafaa eden Kocaoğlu, “Niye Güzelyalı’nın kalbine tek heyula dikilir. Yalı’ya neden bu yapılır ‘ Güzelyalı Stadı bittiği vakit altındaki AVM ne olacak, hep birlikte göreceğiz. Karşıyaka Yalı’daki stadın altı da aynı. Stat paravan, AVM şahane.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.