Türk Telekom’da Yılın “En”leri Belli Oldu! Listeye Aleyna Tilki ve Simge Damga Vurdu

Türk Telekom’un dijital eğlence platformları Tivibu, Tambu ve Muud’da 2018 seneninde kullanıcıların en beğendiği içerikler belli oldu. ‘Yılın En Çok Dinlenen Şarkısı’ Aleyna Tilki’nin Yalnız Çiçek olurken ‘En İyi Kadın Sanatçı’ Simge oldu.

YILIN EN ÇOK DİNLENEN ŞARKICI ‘YALNIZ ÇİÇEK’ OLDU

Türk Telekom’un dijital müzik platformu Muud’da 2018 yılının ‘En Çok Dinlenen Şarkısı’ Aleyna Tilki’nin Emrah Karaduman ile düet yaptığı “Yalnız Çiçek” şarkısı olurken, onu Mabel Matiz’in “Öyle Kolaysa” ve Merve Özbey’in “Vuracak” şarkıları takip etti. sene süresince ‘En uzunca vakit dorukta Kalan’ listesinin birincisi “Beni Vur” ile Deniz Tekin, ikincisi “Sen Olsan Bari” ile Aleyna Tilki, üçüncüsü “Gömün Beni Çukura” ile Eypio oldu.

YILIN anne adayi SANATÇISI SİMGE OLDU

Bu sene ‘En Çok Dinlenen bay Sanatçısı’ Edis, ‘En Çok Dinlenen Kadın Sanatçısı’ Simge oldu. Albümlerde ise çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları, Vol. tek doruğa çıkarken, Edis’in “An” albümü ile Mabel Matiz’in “Maya” albümü 2. ve üçüncü sırada yer aldı. ‘Yılın En Çok İndirilen Şarkısı’ Mabel Matiz’in “Öyle Kolaysa” şarkısı olurken, müzikseverler 2018’de en çok “Yerli Yeni” listesini dinlemeyi seçenek etti.

‘BİZİM KÖYÜN ŞARKISI’ ZİRVEYE YERLEŞTİ

Türk Telekom’un dijital TV platformu Tivibu’da ‘Yılın En Çok İzlenen Filmi’ güldürü türündeki türk mali film “Bizim Köyün Şarkısı” olurken, türk mali film kategorisinde öne çıkan başka filmler “Deliha”, “Görümce”, “Deliha 2”, “Enes Batur düş mi hakikat mi?”, “Yol Arkadaşım”, “Aile Arasında”, “Kral Şakir Oyun Zamanı”, “Kolonya Cumhuriyeti” ve “Ayla” oldu.

Bizim Köyün Şarkısı

Tivibu seyircisi, yabancı film kategorisinde ise sırasıyla en çok “Karlar Ülkesi”, “Suicide Squad, hakikat Kötüler”, “İntikam”, “Şirinler”, “Deadpool”, “Sünger Bob Karaya Çıkıyor”, “Bolt”, “Devasa”, “İyi Kalpli Koca Adam”, “Çelik Yumruklar” filmlerini izlemeyi seçenek etti.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN TEMA AY-YILDIZ OLDU

Film türüne göre bakıldığında ise Tivibu seyircisinin 2018 seneninde en çok izlediği tür güldürü olurken, onu sırasıyla aksiyon-macera ve bebek kategorilerindeki içerikler takip etti. Kullanıcıların beğenisine sunulduğundan bu yana toplaminda 7,6 milyon kez indirilen ve 890 milyon kez kullanılan Türkiye’nin evvel türk mali ve ulusal dijital klavyesi Tambu’da kullanıcıların ‘En Çok seçenek Ettikleri Tema’ 1,2 milyon kişinin yüklediği “Ay-yıldız” teması oldu. ‘En Çok Paylaşılan İçerik’ “Türk bayrağı” olurken, onu “Öptüm” ve “Seni seviyorum” çıkartmaları takip etti. 55 bin “evlilik teklifi”, 99 bin “çeyrek altın” gönderilirken, “gelin damat” 104 bin sefer kullanıldı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.