Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’ndan Burak Yılmaz Transferiyle İlgili Çarpıcı Yorum

Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili kulübün 2. yarı hazırlıklarını sürdürdüğü Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’nde, yaptığı açıklamada, Burak Yılmaz’ın takımdan ayrılışı ile hatri sayilir büyüklükte tek mali yükten kurtulduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“O konuyla alakalı söyleyeceğim tek şey, Trabzonspor tarihin en sıkıntılı sözleşmesinden kurtuldu. Bu lütfen yanlış anlaşılmasın. Kişiye yönelik, oyuncuya baz alinarak tek eleştiri yok. Trabzonspor tarihinin Hem de Türk futbol tarihinin, hayat futbolunda da eşine rastlanabilir mi onu da bilemiyorum ama Trabzonspor, Türk futbol tarihinin en sıkıntılı sözleşmesinden kurtuldu diyerek özetleyebilirim. tekrar tekrar söylüyorum, bunun kişiye baz alinarak tek eleştiri olarak değerlendirmeden, sözleşme açısından değerlendirilmesi doğru tek nazar açısı olacaktır.”

6 FUTBOLCUMUZA SÜREKLİ TEKLİFLER GELİYOR

Bordo-mavili takımın toy yıldızları Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı’nın Trabzonspor’dan ayrılmasının şu vakit amaciyla mevzubahis olmadığının altını çizen Ahmet Ağaoğlu, şöyle ayni ritimde devam etti: “6 futbolcumuza devamlı olarak teklifler yapılıyor. Şu vakit bunları düşünecek halimiz yok. özellikle bu kadro yapımızla. Abdülkadir ve Yusuf, değişik beklentilerimiz var olan oyuncular. bu konuyla alakali onlarla aramızda tek ara veyahut saklanmış tek bilgi yok. Abdülkadir ile Yusuf bizim uygulamış olduğumuz politikanın öncüleri, oyun modelleri. Trabzonspor’a karşı Yalnızca futbolculuk görevleri yok, altyapıdaki bütün oyuncularımızın oyun modelleri. Abdülkadir ile Yusuf bana göre Avrupa’nın en iyi kulüplerinde oynamayı dogruluk eden oyuncular. La Liga, Bundesliga veyahut Premier Lig’deki evvel 5 takımdan birinden öneri gelirse kulübün ve oyuncunun menfaatleri doğrultusunda değerlendiririz. La Liga’da sıradan 11. veyahut 12. takımdan öneri gelmiş onlar önlerine baksınlar.”

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.