Amatör Futbol Takımlarının Taraftarları, Barış İçin Bir Araya Geldi!

İstanbul’daki amatör takımların taraftarları, barış amaciyla tek araya geldi. Kağıthanesporlu taraftarların ev sahipliğinde Nurtepe’de düzen eden İstanbul Taraftar Grupları Birlik ve Beraberlik Yemeği’nde, Süper Amatör Lig mücadelesi döneminden evvel Küçükköyspor taraftarı 17 yaşında olan Muhammed Yücel’in bıçaklanarak öldürülmesiyle gündeme gelen şiddete karşı, birlik ve beraberlik iletisi verildi.

MUHAMMED İÇİN YASİN-İ ŞERİF OKUNDU

Kağıthane Tayfa taraftar grubunun düzen ettiği organizasyon, merhum Muhammed Yücel amaciyla okunan Yasin-i Şerif ile başladı, derhal peşinden dua edildi. Kağıthane Kulüpler Birliği Başkanı Hasan Cevahir’in düzenlenmesine destek verdiği barış toplantısına katılan taraftar gruplarından birer konuşmacı laf aldı ve düşüncelerini iletti. takriben iki saat civarindan süre gelen toplantının nihayetinde aralarında husumet olduğu Bilinen taraftar grupları birlikte resim çektirdi. Toplantıda laf alan tek tribün lideri, “Evinden takımını destek vermek amaciyla çıkıp dönmeyen nihayet kişi Küçükköysporlu Muhammed kardeşimiz olsun.” ifadesini kullandı.

“KARDEŞLİĞİN İLK ADIMINI BURADAN ATIYORUZ”

“Bir araya gelmezler” denilen grupları aynı masada birleştiren Kağıthanespor taraftarları yerine nihayet sözü alan buyruğa Tozar, “Semtimizden başlayıp İstanbul’a saracak var olan dostluk, barış ve kardeşliğin evvel adımlarını buradan atıyoruz. Yılmadan, yorulmadan bu mücadeleyi hep birlikte sürdüreceğiz.” diye konuştu. Yemekte, aralarında husumet var olan Bir takım gruplar taraf yana gelerek barış sözü verdi. İstanbul’da 30 Aralık 2018’de Küçükköyspor ile Yıldırım Bosnaspor arasındaki Süper Amatör Lig mücadelesi öncesinde, 17 yaşında olan Küçükköyspor taraftarı Muhammed Yücel bıçaklanarak öldürülmüştü. ülkemiz Futbol Federasyonu, “artan şiddet ve yaşanan üzücü olaylar” gerekçesiyle 4, 5 ve 6 Ocak’ta ülkemiz genelindeki bütün amatör müsabakaların oynanmayacağını duyurmuştu.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.