Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: İstesem Ibrahimovic’i Alırdım

Galatasaray Divan heyeti toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirildi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, mühim açıklamalarda bulundu. Cengiz, “Öfkeleniyoruz, idareye kızıyoruz! Neden? Galatasaray için. Ne tek siyasi, ne de tek ticari çıkarımız var. Benden haz etmiyor olabilirsiniz, bunları saygıyla karşılıyorum, bendeniz bunun benzeri tek kültürden geliyorum. Galatasaray başkanlığı benim planlı olarak geldiğim tek mevki değil, üç hafta içinde tek reaksiyon olarak bu göreve geldik. Fenerbahçe basketbol mücadeleninden ardindan konuşmak zorunda kaldım, 20 sene demek istemedim, 20 katı bütçe demek istedim. Ben, Galatasaray’ın tarihini biliyorum, bana buradan vurmaya çalışmayın” diye konuştu.

“2018 SONUÇLARI İÇİN SEVİNDİRİCİ RAKAMLAR AÇIKLAYACAĞIZ”

Galatasaray’ın toplaminda borcunu yüzde 60 enflasyona karşın 2.9 milyardan 2.7 milyara düşürdüklerini belirten Cengiz, “380 milyon Lira kredi aldık. Kredi var olmayan tek dönemde. 199 milyon Lira borcumuz vardı. bu erken 130 milyon Lira vergi borcunu ödedik. 66 milyon TL’yi de yapılandırdık. Bizim tekrar şampiyon olmamız, Şampiyonlar Ligi’ne katılmamız gerek. eğer şampiyon olamazsak dahi en iyi vaziyette var olan Galatasaray’dır. Borsaya kote var olan rakiplerimiz arasında en iyi durumdayız. 2018 sonuçlarında açıkladığımızda size çok sevindirici müjdelerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY ADASI İÇİN YENİ DAVA AÇACAĞIZ”

Galatasaray Adası konusundaki izahları da Cevaplayan Mustafa Cengiz, “Eleştirilerinizi, önerilerinizi duydum. Bu tür konulari tek şekilde çözümleyeceğiz. tertemiz tek dava açacağız. Bizim dönemimizde ikinci, toplamda altıncı dava olacak. Bundan ardindan çok dahada sıkı takipçisi olacak ve netice alacağız. İşletmeciye de tek Galatasaraylı olarak sesleniyorum. Buradaki haklarından feragat etsin ve bizleri mahkemelerde yormasın. Biz de kendisine Galatasaray üyeliği ile alakalı itibarını art iade edelim” sözlerini sarf etti.

“İSTESEM IBRAHİMOVİC’İ ALIRDIM”

Cengiz, “Ben basketbola, voleybola, futbola hiçbir şubenin işine karışmam ama başarısız olurlarsa hesap sorma hakkımız sizin verdiğiniz görev ile vardır. Forvet almadık diye bizi eleştirdiler, dört forveti olandan çok gol atmışız. Bu da Allah’ın hikmeti işte. İstesem Ibrahimovic’i alırdım. Alamadım ama uğraştığımı bilin.” dedi.

“KULÜPLER BİRLİĞİ BİLDİRİSİNDE 10 KULÜBÜN İMZASI YOK”

Kulüpler Birliği Vakfı’nın Galatasaray aleyhindeki bildirisi ile alakalı da konuşan Mustafa Cengiz, “17 kulübün imzası var dendi. Kulüplerle de görüştüm. Gerçeği söylüyorum 10 takim bu bildiriyi imzalamadı. Orada tek bilgi yanlışlığı var” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.