Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’na: Sana Borcumuz Varmış, Onu da Ödeyelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile cumhuriyet milletçe partisi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na aday gösterilen Ekrem İmamoğlu’nun görüşmesine değin detaylar alana çıkmaya başladı. bunun için göre geçmişi yad eden Erdoğan, İmamoğlu’na “Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim” dedi.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Bir gün evvel Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Erdoğan-İmamoğlu görüşmesine değin Bir takım detayları okurlarına aktardı.

EN ÇOK İSTANBUL KONUŞULMUŞ

müzakerenin takriben tek saat sürdüğünü anımsadan Zeyrek, “Görüşmenin tamamına yakınında İstanbul konuşulmuş tek kere. Erdoğan 1994’te Belediye Başkanı seçildikten ardindan bulduğu tabloyu ve ayrılırken teslim ettiği tabloyu anlatmış. İstanbul’a yaptıklarını anlatmış” bilgisini verdi.

Ekrem İmamoğlu

YATAY KENTLEŞMEDE FİKİR BİRLİĞİ

Zeyrek, devamında “Görüşmede Erdoğan’ın yatay kentleşme konusundaki sözleri ve ‘Manhattan’ eleştirisi de gündeme gelmiş. Erdoğan, dikey kentleşmeye çok kızdığını vurgulamış” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

“O GÖNÜL BORCU”

“İmamoğlu’nun saygılı, ölçülü ve temiz tek kampanya yapma niyetini dile getirmesi üstüne Erdoğan da ‘öyle olacak’ güvencesi vermiş. Görüşmede tek de geçmiş anısı yad edilmiş” aktarımında bulunan Zeyrek, şunları kaydetti:

“Erdoğan Belediye Başkanı olduktan ardindan İmamoğlu’nun ailesine ait restoranda aş yemiş. Ekip hızlıca kalkıp gitmiş ve hesap ödenmemiş. Erdoğan, “Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim” deyince İmamoğlu, “O gönül borcu. reis seçildiğimizde, desteğinizi esirgemezsiniz ödeşiriz” demiş. Görüşmenin, siyasetteki bu gerilim atmosferini yumuşatacak mühim tek adım olduğunu düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir