Öksürüğü kesme yolları neler? Öksürük nasıl geçer?

Ciddi tek hastalığın belirtisi olabilen veyahut tıbbi müdahale gerektirmeden kendisinin kendine iyileşebilen öksürüğü kesen rehabilitasyon yolları nedir? Öksürüğe neden var olan nedenler ve öksürük Rehabilitasyonu ile alakalı heyecan edilenler haberimizde…

Öksürük özellikle kış aylarında Bir hayli kişinin sıkıntı çektiği tek rahatsızlık. Hastalığa yakalandığınızda psikolojik olarak sizi yıpratan hele tek de gıcık olarak tabir edilen şekilde ayni ritimde devam ederse iyice bezdiren öksürük nasıl geçer? Aslında tek hastalık olmayan vücudun müdafaa mekanizması olduğu söylenen öksürüğe neden var olan nedenler nelerdir? Öksürük nasıl rehabilitasyon edilir? Hepsi ve dahada fazlası amaciyla haberimizi okumanız yeterli…

ÖKSÜRÜĞE neden var olan NEDENLER

Öksürüğün çoğunluğu virüslerden kaynaklanır ve rehabilitasyon olmaksızın temizlenir.

Akut (kısa süreli) öksürük nedenleri: Çoğu durumda, enfeksiyon üst solunum yolundadır ve boğazı etkiler, bu URTI veyahut URI (üst solunum yolu enfeksiyonu) olarak bilinir. Bunlar:

– Grip
– Soğuk algınlığı
– Larenjit

Öksürük nasıl geçer? İşte öksürüğü kesen rehabilitasyon yolları…

NE vakit DOKTORA GÖRÜNMELİ?

– Öksürük şiddetli ise, tek doktor tarafından değerlendirilmelidir.

– tek öksürük iyileşmeden üç hafta süresince ayni ritimde devam ederse, doktora gidilmesi mantıklıdır.

Çoğu durumda, öksürüğün altında yatan ağırbaşlı tek şey olmayacaktır, ama ender vaziyetlerde uzunca süreli öksürük, akciğer kanseri veyahut kalp yetmezliği benzeri rehabilitasyon gerektiren tek hastalığın belirtisi olabilir.

Diğer nedenler ise şunlardır:

– Kötüleşen öksürük
– Boyun kisminda şişme veyahut topaklar varsa
– Kilo kaybı
– ağırbaşlı öksürük
– Yutma güçlüğü
– Sesin sesindeki kalıcı değişiklikler
– Kan tükürme
– nefes almada zorluk
– Göğüs ağrısı
– İyileşmeyen ateşler

ZATÜRE ÖLDÜRÜR MÜ?

 

ÖKSÜRÜK NEDİR?

Tıbbi tanımı Tussis olarak da Bilinen öksürük, yabancı parçacıkların, mikropların, irritanların, sıvıların ve mukusun boğazı ve solunum yolunu temizleyen gönüllü veyahut istemsiz tek harekettir; Akciğerlerden hızlı tek sema atılımıdır. Öksürük maksatlı veyahut tek reaksiyon olarak yapılabilir. ağırbaşlı tek hastalığın belirtisi olabilse de, sıklıkla, tıbbi müdahale gerektirmeden kendisinin kendine iyileşir.

ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ

Viral tek enfeksiyonun kapı araladığı öksürüğü rehabilitasyon faktörün en iyi yolu, bağışıklık sisteminin onla birlikte başa çıkmasına destur vermektir. Genellikle, bu tür öksürükler kendisinin başlarına alana çıkar.

Bir doktor öksürüğü rehabilitasyon ediyorsa, nedenine odaklanacaktır; örneğin, tek ACE inhibitörüne bağlıysa, kesilebilir.

Kodein, dekstrometorfan ve başka öksürük baskılayıcılar çoklukla öksürüğü var olan kişiler tarafından kullanılır.

Bununla birlikte, öksürük ilaçları ile alakalı çok fazla araştırma yoktur ve bunların semptomları ne civarindan azaltabileceği bilinmemektedir.


ÖKSÜRÜĞÜNÜZÜN SEBEBİ ZATÜRE İSE DİKKAT!

Zatüre( pnömoni), akciğer dokusunun iltihabıdır. ıslak ve hastaların başka hastalıkları ile beraberlik gösterdiğinde ölümcül neticeler doğurabilir. Düşmeyen ateş, sırt ağrısı, balgamlı öksürük, hırıltılı solunum ve halsizlik şikâyetleri var olan ve özellikle ek hastalıkları var olan bütün hastalar en yakın göğüs hastalıklarına başvurmalıdır. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuğçe Kasapoğlu Hürkal cevapladı.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir