AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Mardin adaylarını tanıttı

Mardin’de AK Parti büyükşehir ve kaza belediye reis adayları AK Parti genel reis Yardımcısı Mahir Ünal ve takriben 5 bin kişinin katıldığı programla tanıtıldı.

AK Parti genel reis Yardımcısı Mahir Ünal, yaptığı konuşmada, AK Parti’nin siyasi geçmişinde verdiği demokrasi mücadelesine değinerek hizmetleri ile bu güne civarindan ayrım oluşturduğunu kaydetti.
“Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi ile yolumuza ayni ritimde devam ediyoruz” diyen Ünal, “Milletin kati kayıtsız koşulsuz egemen olacağı tek sistem olusturduk birlikte ve ülkemiz yoluna ayni ritimde devam ediyor. Şimdi diyorlar ki 31 Mart’ta biz acep bunların önünü kesebilir miyiz? Biz diyoruz ki şehirlerin yöneticilerini seçelim diyoruz ama CHP’nin derdi başka. cumhuriyet milletçe partisi çözüm üretmek, öneri getirmek, iktidarın alternatifi olmak benzeri tek derdi yok CHP’nin. CHP’nin derdi, bu ülkede milletin istemi egemen olmasın. Şimdi seçimlere giderken tek meşrutiyet tartışması çıkarmak istiyorlar. o nedenle bu seçimler önemli. 31 Mart’ta millet tercihini alana koçak sözde karar da benim diyecek” diye konuştu.

“Bunların istemi Kandil’in elinde”

“Alttan altta görüştüğü tek İyi Parti tek istikametten Ne yazık ki Kandil’in uzantısı olmaktan kurtulamayan HDP’yi de unutmamak lazım” diyen Ünal, “Ben şunu söylüyorum politika uygulamak istem işidir. Sözü kendisine ait olmayan kararı kendisine ait olmayan politika yapamaz. Bunların istemi Kandil’in elinde. pkk terör baronlarının istemi ile devinim edenler bu milleti temsil edemezler. Biz AK Parti olarak diyoruz ki bu ülkede siyasetin egemen olması amaciyla ugras ediyoruz. Zira politika millet istemini sandıktan alıp devlete taşıma işidir. Ama sizin politika yapmanız mümkün değil. Sizin demokratik politika yapmanız hiç mümkün değil. Zira Demokratik siyasette şiddet olmaz, silah olmaz, pkk terör olmaz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.