Bakan Albayrak açıkladı! İade süreci başladı

Köprü geçiş ihlalleri hasebiyle kesilen yönetimsel cezalarda art iade zamani başladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, twitter’da yaptığı izahta “Köprü geçiş ihlalleri hasebiyle kesilen yönetimsel cezalarda art iade sürecini başlattık. Vatandaşlarımızın art iade amaciyla 28 Şubat 2019 tarihine kadar, kendilerine en yakın vergi dairesine başvurmaları yeteri civarindan olacaktır” dedi.

 

 SON BAŞVURU SÜRESİ 28 ŞUBAT

Hazine ve Maliye Bakanlığı iki Ocak’ta sınıfları itibarıyla geçmeleri yasak olduğu halde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanan sürücülerin ödediği cezaların iadesine ait genelge yayımlayacağını duyurmuştu.  böylelikle köprülerden geçişi yasak araç sürücülerinin ödediği 20 milyon TL’nin iadesi sağlanacak. İade amaciyla müracaat süresi 28 Şubat’ta sona eriyor, bütün ödemeler ise en geç 29 Mart’ta tamamlanacak.

 

 

Köprü geçiş ihlalleri hasebiyle kesilen yönetimsel cezalarda art iade zamani başladı zine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Köprü geçiş ihlalleri hasebiyle kesilen yönetimsel cezalarda art iade sürecini başlattık. Vatandaşlarımızın art iade amaciyla 28 Şubat 2019 tarihine kadar, kendilerine en yakın vergi dairesine başvurmaları yeteri civarindan olacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir