Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kocaeli adaylarını açıklıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Aday tanıtım toplantımızın ülkemiz, partimiz ve Kocaeli’miz amaciyla hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

“31 Mart seçimlerinde AK Parti teşkilatlarına çok hatri sayilir büyüklükte görevler düşüyor.”

“AK Parti kadroları bu seçimlerde Kocaeli’nde dahada çok koşturacak dahada çok çalışacak, dahada çok insana ulaşacak ve allahın izniyle tek sefer dahada AK Parti’nin yengi sancağını şehrimizde dalgalandıracaklardır.”

“Tüm kent ve kaza başkanlarına yönerge veriyorum. seçilecek kisi kütüklerinde isimleri olmayan üyelerimizin adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız. yol tarifi değiştirerek ilinize, ilçemize gelmiş üyelerini derhal kayda geçireceksiniz. oy verme hakkı var olan her gence ulaşıp onları bilgilendireceksiniz. kendisi kendilerini partimizde politika yapmaya çağrı edeceksiniz. “

“AK Parti teşkilatlarına çok hatri sayilir büyüklükte görevler düşüyor. seçilecek kisi kütüklerini incelediğimizde AK Parti azalarından 504 bininin burada kayıtlarını olmadığını tespit ettik. tek evvelki seçime göre kaza değiştiren 1.5 milyon kişi içinde de 222 bin AK Parti üyesi var. Üyemiz olup da seçilecek kisi kaydı bulunmayanların sayısı 10 bin civarındadır.”

“Kocaeli bu ülkenin lokomotif şehirlerinden biridir. Buradaki hizmetin farklılığı var. Kocaeli’nde kişi başına düşen ulusal istikbal ülkemiz ortalamasının üstüne çıkarak 18 bin dolara ulaştı. Bu rakamla Kocaeli ulusal istikbal sıralamasında Türkiye’de 2. durumda.”

“24 katrilyon Lira Kocaeli’ne yatırım yaptık. Kocaeli üniversitesini tertemiz yatırımlarla büyüttük. Ülkenin önde gelen eğitim kurumlarından biri oldu.”

“İstanbul – İzmir otoyolunun en mühim ayağı nereden geçiyor? Kocaeli’nden geçiyor. Osmangazi Köprüsü’nü Kocaeli ile birlikte ülkemize kazandırdık. Allah kismet ederse allahın izniyle bu sene sonuna civarindan da bu proje bitmiş olacak, hedefimiz bu. böylelikle İstanbul’dan İzmir’e var olan mesafeyi 3.5 saate düşürdük. Çok mühim tek proje.”

“Dövizi ve Getiriyi kullanarak ülkemizi tökezletmeye kalktılar. Açıklanan her veri ekonomideki dalgalanmanın yerini tekrar istikrara bıraktığını gösteriyor. Cari işlemler açığı nihayet 20 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu tek müjdedir. Kredi kartı borcu olanından esnafımıza her guruba desteğimizle vatandaşımızın yanında yer aldık. nihayet ahenk gösteren ücret tuzak da milletimizin hedeflerine ulaşma azmini kamçılamıştır. Ya iyi tek atilim yapıp tek üst lige çıkacağız veyahut patinaj yaparak Daha önceki günlere art döneceğiz. Biz milletimizi tek üst lige çıkarmaya kararlıyız.”

“Geçenlerde anne muhalefetin başındaki tek zat sözcüleri diyor ki “AK Parti döneminde enflasyon zirve yaptı.” Bu erkek üstelik de maliyeci. Nedense bunların maliyecileri tek garip. CHP’nin geçmişi var olan cumhuriyet milletçe partisi DSP filan onların ortak yönetim hükümetlerinde bulunduğu dönemler de dahil olmak üzere 14 senelik vasati 70,3 enflasyon. Bunların tek tanesi var ki tavan yapan sene o da 1994 120,3 DYP/SHP. O cumhuriyet milletçe partisi değil SHP diyorlar. Biz kargayı sesinden tanırız. 16 sene bizim iktidarımız iktidarımızda enflasyon ortalaması 9,5. 70 nire 9,5 nere? “

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir