İzmir’de Heyelanla Birlikte Köprü Çöktü, İşçiler Mahsur Kaldı

İzmir’in Kemalpaşa kazasina bağlı Yiğitler Mahallesinde, barajın taşması neticesi alana gelen heyelan sonrasında Yenikurudere, Kanberler, mamur bağlantı yolu trafiğe kapandı. Yiğitler Barajı üzerindeki köprüde çöktü ve işçiler barajın başka yakasında iş makineleriyle mahsur kaldı.

BÖLGEDE HEYELAN alana GELDİ

Kemalpaşa ilçesinde, sağanak yağış hayat nüzul etti. tesirli yağış hasebiyle Yiğitler semtindeki Yiğitler Barajı taştı. Taşmayla birlikte alanda heyelanlar alana geldi. Heyelanın tesiriyle Yenikurudere, Kanberler, mamur bağlantı yolu trafiğe kapandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 36 saattir alanda yoğun tek ugras verirken, kapanan yollar açılıyor ancak; heyelan hasebiyle tekrar trafiğe kapanıyor.

İŞÇİLER DİĞER YAKADA MAHSUR KALDI

Öte yandan, yollar üzerindeki Yiğitler Barajı üzerindeki köprü de çöktü. Bu nedenle, baraj çalışanları da iş makineleriyle suyun başka yakasında mahsur kaldı ve karşıya geçemedi. Mahsur var olan işçilere ise ip yardımıyla yiyecek ulaştırıldı. İşçiler amaciyla Yiğitler Barajı üzerinde belli tek süre tek önlem alınarak mahsur var olan işçilerin kurtarılacağı öğrenildi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir