Engelli Kadına Cinsel İstismarda Bulunan Zanlıdan Akılalmaz Savunma: İlişki İçin Baskı Yaptı

İzmir’de, bedensel ve hafif seviyede zihinsel Özürlü S.F.’ye (45) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Zeki Yıldız (42) hakim karşısına çıktı. yakalanmis sanık, cinsel münasebet amaciyla kendisine S.F.’nin baskı yaptığını argüman etti. S.F.’nin annesi ise kızının cinsel konuları algılayabilecek vaziyette olmadığını söyledi.

Buca’da yaşayan M.F., 23 Temmuz 2018 bugünü haneden çıkan zihinsel ve bedensel Özürlü kızı S.F.’yi telefonla arayıp, nerede olduğunu sordu. S.F., Karşıyaka’da olduğunu, oraya kendisini tek kadının getirdiğini söyledi. gsm telefonu kapanan kızına dahada ardindan erişemeyen anne adayi M.F. polise giderek, kayıp başvurusunda bulundu. S.F., dört vakit ardindan sokaklardan kağıt ve hurda toplayarak geçimi sağlayan Zeki Yıldız’ın evinde bulundu. S.F. poliste alınan ifadesinde Zeki Yıldız ile sokakta tanıştıklarını, bıçak dayayıp kendisini Haneye götürdüğünü, gsm telefonun bataryasını çıkardığını ve dört vakit süresince cinsel istismarda bulunduğunu öne sürdü. zabita tarafından gözaltına alınan kuşkulu Zeki Yıldız, ise ilişkiye girdiklerini ama bunun da S.F.’nin rızasıyla olduğunu argüman etti. anne adayi M.F., kızının hemide zihinsel ayni vakitte da bedensel Özürlü olduğunu, tek gözünün hiç görmediğini, tekerlekli iskemle ile devinim edebildiğini, kendisini ise ifade etmekte zorlandığını belirtip, şüphelinin yalan söylediğini ileri sürerek, şikayetçi oldu. Zeki Yıldız, tutuklanırken, ile alakalı ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı.

“ZORLA TUTMADIM AMA KAPIYI KİLİTLİYORDUM”

İzmir 12. Ağır karar Mahkemesi’ne görülen davanın evvel duruşmasına yakalanmis maznun Zeki Yıldız, mağdur S.F., annesi M.F., Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada suçlamaları onay etmeyen maznun Zeki Yıldız, cinsel birliktelik önerinini S.F.’nin yaptığını, bunun üstüne ilişkiye girdiklerini argüman etti. S.F.’ye İzdivaç etme önerininde bulunduğunu söyleyen Zeki Yıldız, “Kendisini seviyorum. O’na İzdivaç etme önerisi ettim, O da onay etti. Bunun üstüne buluşup haneme gittik. Tekerlekli sandalyeden Haneye kucağımda çıkardım. Tekerlekli sandalyeyi de evin dahil kismina koydum. Benimle birlikte olmak istediğini söyledi. ‘Evlenince birlikte oluruz’ dedim. ‘Ben izdivaç eden civarindan bekleyemem’ diyerek, bana baskı yaptı. dört gün içinde dört sefer ilişkide bulundum. Bunların hepsi rızasıyla oldu. Hanemde zorlukla tutmadım. Telefonunun bataryasını söküp gizlediğim doğru değildir. Annesiyle yanımda telefonda konuşup, ‘Beni neden sevmiyorsunuz’ dedi. Telefonu kapatınca da bana verip, ‘Gözüm görmesin al’ dedi. bendeniz de telefonu mutfaktaki çekmeceye koydum. Hurda toplamaya gittiğim vakit onu yatağın üzerinde bırakıyordum. Kendisi tekerlekli sandalyeye binemez. Kapıyı da kilitliyordum işe giderken. Bende kaldığı nihayet vakit hurda toplamaktan Haneye döndüğümde sokakta beni gösterip ‘işte tecavüzcü Zeki Yıldız bu’ diyerek, beni dövdüler” dedi.

KARAKOLDAKİ İFADESİ SORULDU

Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen ise sanığın karakolda verdiği ifade de ‘Sakat biriyle olduğumu görmesinler diye tekerlekli sandalyeyi Haneye koydum’ sözlerini hatırlatarak, Zeki Yıldız’ın ifadesinin çelişkili olduğunu belirtti. Sanığa ‘Madem S. ile izdivaç etmek istiyordun, neden sakatlığından rahatsızlık duydun’ Sualinin sorulmasını istek eden Özen, sanığın yalan beyanda bulunduğu dile getirdi. Bunun üstüne sanık, “Ben çevre görmesin demedim. Zeki, tek kadınla birlikte demesinler diye öyle ifade verdim. Tekerlekli sandalyeyi sokaktaki biriyle çıkarttık ve ‘eşimin bacakları rahatsız’ dedim” diye konuştu.

“KIZIMIN TÜM İHTİYAÇLARINI bendeniz GÖRÜYORUM”

Sanığın ifadesinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen anne adayi M.F. ise, kızının cinsel konuları algılayabilecek vaziyette olmadığını belirterek, “Kızımın ayakları tutmuyor, tek gözü görmüyor. başka gözü de tam görmüyor. Her şeyi algılayabilecek vaziyette değil. İsmini bilir, beni, babasını bilir. ama sanığın yapabileceklerini algılayamaz. bütün ihtiyaçlarını bendeniz karşılıyorum. Yere düşse kalkamaz. Sanıktan şikayetçiyim” dedi.

maznun Zeki Yıldız’ın kendisini bıçak zoruyla evine götürdüğünü ve zorlukla cinsel istismarda bulunduğu söyleyen mağdur S.F. de, “Şikayetçiyim. Belime bıçak dayadığı amaciyla evine gittim. Bana zorla, cinsel istismarda bulundu. Telefonumu aldığı amaciyla annemi arayamadım” diye konuştu.

Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamı ile tanıkların dinlenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.