İstanbul Florya’da 2 Demiryolu Yenileme Aracı Çarpıştı: 2 Yaralı

İstanbul Florya’da Halkalı-Gebze banliyö şimendifer hattında test sürücüsü esnasında talihsiz kaza alana geldi. deney sürüşü yapan demir yolu aracı ile akım hattını döşeyen araç, Florya’da çarpıştı. talihsiz kaza neticesi evvel belirlemelere göre iki kişi yaralandı.

DENEME SEFERLERİ SIRASINDA KAZA: iki KİŞİ YARALANDI

Halkalı-Sirkeci Banliyö hattı üzerinde deney sürüşü yapan iki bakım onarım aracı dolayı Florya mevkiisinde çarpıştı. Çarpışmanın tesiriyle iki kişi yaralandı.

SAĞLIK VE İTFAİYE EKİPLERİ derhal sevk EDİLDİ

talihsiz kaza hasebiyle olay adina sağlık ve itfaiye ekipleri derhal sevk edildi. Trende sıkışan iki kişi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Kazada yaralananlar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Halkalı Sirkeci Banliyö hattındaki kazaya ait İzah yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bugün saat 09.30 sularında demiryolu trafiğine kapalı var olan Kazlıçeşme -Halkalı şantiyesi demiryolu güzergahının Florya-Akvaryum kesimine tek UNİMOG iş makinesi ile tek katener aracı çalışma ve malzeme taşımak üzere Hem de girmiştir. mevzubahis iki iş makinesi birbiriyle çarpışmış ve olay neticeninde araçtan atlama neticesi iki işçi yaralanmıştır. Bir takım medya yayın kuruluşlarında bulunan test sürüşü yapan trenlerin talihsiz kaza yaptığı ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

İşte talihsiz kaza yerinden evvel görüntüler;

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir