Sağanak Yağışın Hayatı Felç Ettiği İzmir’de, Dikkatsiz Sürücü Sulara Gömülen Aracını Bırakıp Gitti

İzmir’de tesirli olarak sağanak yağmur hayatı nüzul etti. Şehirde iki gündür süre gelen sağanak, sokaklarda su baskınlarına yollar açtı. Bir takım asagi geçitler yağmur hasebiyle ulaşıma kapandı. asagi geçidin kapandığını ayrım etmeyen tek sürücü, su birikintisinde var olan otomobilini bırakıp gitti.

SAĞANAK YAĞIŞ İZMİR’DE yasamsal FELÇ ETTİ

İzmir’de iki gündür yağan sağanak yağmurdan dolayı rögarlar taştı, yollar ve asagi geçitler su altında kaldı. Bu alanlarda uzunca kuyruklar oluşturan araçlar, yolda kaldı, trafik kilitlendi. Belediye ekipleri ise yağmur sularının tahliyesi amaciyla aralıksız görev yaptı. aynı zamanda Meteoroloji yetkililerinin verdiği bilgiye göre, yarın İzmir’i terk edecek var olan yağışlar, tek sonraki hafta rüzgar yönünün değişmesiyle soğuk havayla birlikte dönecek.

AŞIRI YAĞIŞ NEDENİYLE yollar VE asagi GEÇİTLER SULAR ALTINDA KALDI

İzmir’de hafta içinde soğuk havanın derhal peşinden başlayan ve iki gündür sağanak şeklinde süre gelen yağışlar, kent genelİnde tesirli oldu. Yağışlardan dolayı Bir hayli alanda vatandaşlar hatri sayilir büyüklükte güçlükler yaşadı. Aşırı yağıştan rögarlar taştı, yollar ve asagi geçitler su altında kaldı.

SU BİRİKİNTİSİNDE var olan ARACINI BIRAKIP GİTTİ

Çınarlı ile Halkapınar semtlerini birbirine bağlayan 2844 Sokak’taki Yunuslar asagi Geçidi yağmur hasebiyle ulaşıma kapandı. asagi geçidin kapandığını ayrım etmeyen tek sürücü, su birikintisinde var olan otomobilini bırakıp gitti. Bunun üstüne ekipler, buraya araç geçişini iş makinası ve şeritlerle kapattı, tek istikametten da su tahliye çalışması yaptı.

ARAÇLAR YOLLARDA KALDI, TRAFİK FELÇ OLDU

Yağışlardan sürücüler de menfi etkilendi. Pınarbaşı Kemalpaşa Caddesi başta olmak üzere cadde ve sokaklardaki su seviyesinin yükselmesi üstüne Bir takım otomobiller yollarda kaldı. bu yüzden uzunca kuyruklar oluştu, trafik Sanki nüzul oldu. Araçların sudan kurtarılması amaciyla çalışan çekiciler, ara ara yoksun kaldı.

ÇAM AĞACI PARK HALİNDEKİ OTOMOBİLLERİN ÜZERİNE DEVRİLDİ

Bunun yanı sıra Karşıyaka Nebil Susup Sokak’ta ise çam ağacı park halindeki üç otomobilin üzerlerine devrilip, hasara neden oldu. Ağaç, itfaiye ekiplerince yoldan kaldırıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve İZSU ekipleri de su tahliye çalışmalarını sürdürdü.

KENT GENELİNDE İKİ GÜNDÜR REKOR DÜZEYDE YAĞIŞ

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre kent genelinde iki gün içinde rekor seviyede yağış düştü. bunun için göre iki gün içinde metrekareye Buca’da 182, Kemalpaşa’da 197.2, Konak’ta 153.2, Narlıdere 150.9 kilogram yağmur yağdı. Yetkililer, yağışlı havanın bu erken akşama civarindan ayni ritimde devam edeceğini, yarın şehrin yağışsız tek vakit geçireceğini, ama istikbal hafta rüzgar yönünün değişmesiyle yağışların soğuk havayla birlikte döneceğini ifade etti.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.