Airsoft silahlar ateşli silahlar gibi yaralayıcı mıdır?

Airsoft günümüzde tüm dünyada ilgiyle oynanan ve tutkunları olan bir spor dalıdır. Türkiye’de de yaygın şekilde oynanan bu spor, paintball’a benzer. Paintball oyununda atışlar boya atan tabancalarla yapılır. Airsoft oyununda ise esas amaç, oyunu en gerçekçi deneyimlerle yaşamak ve oyun tecrübesini bir üst seviyeye taşımaktır. Bundan dolayı da airsoft oyununda kullanılan en ufak detaylar bile oyunu gerçekçi yapmak için özenle tasarlanmaktadır. Airsoft oyununda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan silahlarla da havalı tabanca, tüfek ya da silah modelliridir.

Bu silah modellerine de airsoft silahları denilmektedir. Bu silahlar ateşli silahlar değildir. Airsoft silahları kuru sıkı silahlar gibi gerçek silah çıkarmaz. Havalı özelliktedir. Barut içermez bundan dolayı da ateşleme özelliğine sahip değildir. Oyun kapsamında oynanan ve yalnızca güvenlik önlemleri alınmış şekilde oynanabilen bu oyunda kullanılan silahların yaralama riski düşüktür. Elbette canlılara yok yakından ve çıplak tene ateş edilirse, yaralama özelliği söz konusu olabilir. Bu gibi risklerin oluşmaması için sorumlu ve bilinçli şekilde silahları kullanmak gerekmektedir.

Airsoft Tüfek

Airsoft tüfek çeşitleri de kuru sıkı silahlarda olduğu gibi çeşitlidir. Bu silah modelleri donanımlarına ve yapılarına göre farklı özelliklerde olmalıdır. Yaylı ve elektronik modellerinin yanı sıra pille çalışan ya da kurmalı modeller de bulunmaktadır. Bu modeller arasından sizin için hangi modelin uygun olduğuna sitemizden ürün detayları ve açıklamalarına göre karar verebilir, sizin için en uygun modeli kolaylıkla satın alabilirsiniz. Kamp Seti olarak uzun yıllardır havalı silahlar ve kuru sıkı silahlar üzerine orijinal ve garantili ürün satışı yapmaktayız.

Yalnızca havalı silahlar ve kuru sıkı silahlar değil; kamp malzemeleri, av malzemeleri ve outdoor sporlar için de ihtiyacınız olan her ürüne Kamp Seti aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Airsoft tüfekler ve airsoft silah modelleri de en çok rağbet gören ürün kategorilerimiz arasında yer almaktadır. Bu silah şekilde sıkıştırılmış hava aracılığı ile atış yapmaktadır. Atış yapılan ürünler mermi değil, pellet olarak ifade edilir. Normal mermiden çok daha küçük olan bu pelletler, silahtan sıkışmış hava aracılığı ile çıkmaktadır. Bu sayede kişileri yaralamaz ya da herhangi bir sorun meydana gelmez.

Airsoft Fiyatları

Airsoft fiyatlarıtercih edeceğiniz havalı tüfek modeline ve markasına göre değişmektedir. Fiyatı belirleyen bir diğer detay ise silahın markası ve özellikleri olmaktadır. Kamp Seti olarak sitemiz üzerinden bütçenize en uygun airsoft çeşitlerine göz atabilir ve sizin için en uygununu kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ürünlerimizin tamamında orijinallik garantisi olup iade ve değişim hakları da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir