2 Yıl Boyunca Kıraathaneye Gitmeyen Esnaf Damacanada 10 Bin Lira Biriktirdi

Batman’ın Kozluk kazasinda esnaflık yapan Mehmet Sönmezsoy, kıraathaneye gitmesi vaziyetinde harcayacağı madeni paraları her vakit damacanaya atarak iki senede 10 bin Lira biriktirdi. Sönmezsoy, bu parayla borçlarını ödemeyi düşündüğünü ifade etti.

2 YIL ÖNCE KIRAATHANEYE GİTMEME KARARI ALDI

Mehmet Sönmezsoy, iki sene evvel kıraathaneye gitmeme kararı alarak cebindeki madeni paraları damacanaya atmaya başladı ve iki sene süresince kazanç atmayı sürdürdü. Ağzına civarindan dolan damacanadaki madeni paraları sayan Sönmezsoy, takriben 10 bin Lira biriktirdiğini ayrım etti. Sönmezsoy, gazetecilere, iki sene evvel kahvehane ve web salonlarına gitme alışkanlığını terk ettiğini söyledi.

ELİNE GEÇEN PARALARI DAMACANAYA ATMAYA BAŞLADI

Her vakit kahvehaneye vereceği üç Lira 500 kuruşu harcamış benzeri hesap ederek damacanada biriktirmeye başladığını belirten Sönmezsoy, dahada ardindan eline geçen madeni paraları da damacanaya atmaya başladığını belirtti.

BİRİKTİRDİĞİ 10 BİN LİRA İLE BORÇLARINI ÖDEYECEK

Sözmezsoy, “Önemsemediğimiz tek liralar bu erken 10 bin olarak bana art döndü. Gençlere tavsiyem, zamanlarını boşa harcayacakları yerlerden ırak dursunlar. Oralara vereceğiniz parayı biriktirin, sizin çok dahada mühim işlerinize yarayacağından eminim. Biriktirdiğim parayla borçlarımı ödemeyi düşünüyorum” dedi.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.