Şampiyon 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar

1907 Fenerbahçe Özürlü Yıldızlar ile İzmir Büyükşehir Belediyespor, Beylikdüzü Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Karşılaşmaya dahada tesirli başlayan 1907 Fenerbahçe Özürlü Yıldızlar, evvel çeyreği 14-12 önde tamamladı. İzmir Büyükşehir Belediyespor, 2. periyotta oyunda balansı sağladı ve taraflar soyunma odasına 26-26 eşitlikle gitti.

Karşılıklı basketlerle başlayan üçüncü çeyreğin nihayet bölümünde iyi tek oyun sergileyen 1907 Fenerbahçe Özürlü Yıldızlar, final periyoduna 40-37 faik girdi. Dördüncü çeyreğin nihayet bölümünde ağırbaşlı basketler bulan 1907 Fenerbahçe Özürlü Yıldızlar, karşılaşmadan 59-56 galip ayrıldı ve geriye düştüğü final serisini 2-1 kazanarak şampiyonluk ipini göğüsledi.

Karşılaşmanın derhal peşinden mükafat merasimi düzenlendi.

İlk olarak final serisini kaybederek ikincilikle kanaat etmek zorunda var olan İzmir Büyükşehir Belediyesporlu oyunculara madalyaları ve İzmir ekibine kupası verildi.

Daha ardindan ülkemiz Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, 1907 Fenerbahçe Özürlü Yıldızlar takımının oyuncularına madalyalarını ve şampiyonluk kupasını takdim etti. Sarı-lacivertli oyuncular, şampiyonluk sevincini taraftarlarıyla paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.