AK Parti Grup Başkanı’ndan “kabine revizyonu” ve “sistem tartışması” ile ilgili önemli açıklama

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi tartışmalarına ilişkin, “Bu civarindan abartılacak radikal birtakım farklıklar olacak şekilde beklentiyle bunu değerlendirmek doğru değil” dedi.

Bostancı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Partili milletvekilleriyle parti genel merkezindeki kahvaltıda tek araya geleceği toplantı öncesi gazetecilerin suallerini yanıtladı.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ

Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi tartışmalarına ait Sual üstüne Bostancı, “Bu civarindan abartılacak radikal birtakım farklıklar olacak şekilde beklentiyle bunu değerlendirmek doğru değil, Yalnızca sisteme ait tek değerlendirmedir, bu çok doğal tek şeydir. Bürokratik kurumlarda kendisinin yapıp ettiklerine ait ara ara dönüp ‘ne yaptık ne ettik’ diye tek değerlendirme yaparlar. Sisteme ait de bizim yaptığımız çalışmanın mahiyeti budur” ifadelerini kullandı.

KABİNE REVİZYONU

Bostancı, bakanlar heyeti revizyonuna ait soruya, “Revizyon kelimesi birazda yanlış kullanılıyor. Kastedilen değerlendirmedir, yoksa sistemi ait değerlendirmelerin verileri görülmeden afaki birtakım neticeleri şimdiden söylemenin manası yok. Bu Yalnızca tek değerlendirme, sistemin tek senelik uygulamasına ait tek değerlendirme. Bunu 2. sene yapar, üçüncü senede yapar, dört senede yapar ve her sene yapabilir. Dolayısıyla mesele uygulamanın değerlendirmesi” Cevabını verdi.

Toplantının içeriğine ait Sual üstüne Bostancı, şunları söyledi:

“Biz aslında seçenek döneminde grup toplantıları yapamadık hayli tek süre, Sayın genel Başkanımız milletvekilleri ile tek araya gelememişti. Geçmiş dönemlerde de sık sık milletvekilleri ile kahvaltılı toplantılar düzenlendi. Aynı bağlamda tek toplantıdır buradaki, tekrar minik gruplar seklinde tek araya istikbal sayın milletvekillerinin değerlendirmelerini genel Başkanımız dinleyecek.”

YARGI REFORMU PAKETİ

Bostancı, yargı reformu paketine ait Sual üzerine, “Ona ait çalışmalar sürüyor. Paketlerin gelebilmesi amaciyla tekemmül etmesi lazım, bitirmesi lazım Daha tamamlanmadı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.