İstanbul’daki bir lisede simit parçalarıyla yapılan karşılama tepki çekti

Kadıköy Anadolu Lisesi‘ne tertemiz başlayan öğrencilere susamli simit parçaları atma geleneği reaksiyon çekti. Öğrencilere susamli simit parçalarının fırlatıldığı görüntüler yasamsal medya hesaplarında çok sayıda kişi tarafından paylaşılarak, bu anane eleştirildi. İstanbul İl ulusal Eğitim Müdürlüğü, Kadıköy Anadolu Lisesindeki etkinliğe ait analiz başlattı.

“SİMİDİN YERE ATILMASI anane OLAMAZ”

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde bu erken çekildiği ileri sürülen görüntüler yasamsal medya hesaplarında çok sayıda kişi tarafından paylaşılarak, her sene tekrarlandığı anlatilan anane eleştirildi. Eleştirenler, nimet var olan susamli simit parçalarını yerlere atılmasının anane olamayacağını savunuyor. tek yasamsal medya kullanıcı konuyla ilgili, “Nimeti yere atmak anane değil günahtır.” ifadelerini kullandı.

MÜDÜR GELENEĞİN SONLANMASI ile alakalı ÇAĞRI YAPTI

Paylaşımlarında bu geleneği müdafaa eden Bir takım kişiler ise, armasında martı bulunan Kadıköy Anadolu Lisesi’nin mezunları ile okula tertemiz başlayan öğrencilerin martı olarak sayıldığı belirtilerek, tertemiz başlayan öğrencilere hoş geldin merasimi olarak bu geleneğin sürdürüldüğünü dile getiriyor. Bu kişilerin ayrıca, atılan susamli simit parçalarının göreviler tarafından derhal süpürülerek temizlendiği belirtiliyor. Paylaşılan tek görüntüde ise mektep müdürünün, bu geleneğe bitirilmesi ile alakalı veli ve öğrencilere çağrıda bulunduğu görülüyor.

İNCELEME BAŞLATILDI

İstanbul İl ulusal Eğitim Müdürlüğü, Kadıköy Anadolu Lisesindeki skandal “etkinliğe” ait analiz başlattı. ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, lisede tertemiz eğitim öğretim senesi açılış merasimi esnasında yapılan sözde “etkinliğe” değinildi. Açıklamada, “Kadıköy Anadolu Lisesinde, tertemiz eğitim öğretim senesi açılış merasimi esnasında ‘Liseye tertemiz başlayan öğrencileri karşılama’ isimi altında gerçekleştirildiği ifade edilen mevzubahis ‘etkinlik’le alakalı olarak müdürlüğümüzce analiz işlemi başlatılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

İstanbul'daki tek lisede susamli simit parçalarıyla yapılan karşılama reaksiyon çekti
Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.