“Çok Sevdim Yalan Oldu” şarkısıyla ünlenen Fatih Bulut’a 1 haftada iki dava birden açıldı

yasamsal medyada popüler vaziyete gelen ‘Çok sevdim yalan oldu’ şarkısına klip çekmesinin derhal peşinden ismini milyonlara duyurmayı muvaffak olan Fatih Bulut‘un başı 2. derde girdi. tek şarkıyla ünlenen Bulut’a tek haftada iki dava ani açıldı.

ŞARKININ ÇALINTI OLDUĞU SÖYLENDİ

Mersin’de yaşayan besteci Aşık Hüseyin Akan, Çok Sevdim yalan Oldu’nun bestesinin kendisine ait olduğunu söyleyerek hemide şarkıcıya ayni vakitte da yapım şirkete dava açtı. Şarkısının çalıntı olduğu söylenen Bulut, çıkan haberlerin derhal peşinden Mersin’e gitti. Bulut, şarkının yüzde 65’inin ait olduğu alana çıkan Aşık Hüseyin Akan’ı ziyaret etti ve ikili arasında anlaşma sağlandı. Anlaşma sonrası İzah yapan Hüseyin Akan, Bulut’a açtığı davayı art çektiğini söyledi.

Aşık Hüseyin Akan ve Fatih Bulut

MENAJERİ tek MİLYONLUK İHTARNAME GÖNDERDİ

Popüler olduktan ardindan başı dertte kurtulmayan Bulut bu sefer de 2008 seneninde çalıştığı menajeriyle mesele yaşadı. Müzik kariyerine evvel olarak Kayseri’de düğün şarkıcılığı yaparak başlayan Fatih Bulut’un 2008 seneninde menajerlik anlaşması imzaladığı Mehmet Adıgüzel, sözleşmeye ters devinim edip, başkasıyla anlaştığını öne sürdüğü şarkıcıya avukatı aracılığıyla tek milyon liralık ihtarname gönderdi. İhtarname yollayan menajerin avukatı Mehmet Pekmezci, aynı zamanda şarkıcının müzik listelerinde bulunan yapıtlarının çoğunun Bulut’un Daha önceki menajerine olduğunu söyledi.

FATİH BULUT KİMDİR?

Kayserili düğün şarkıcısı Fatih Bulut, laf ve müziği kendine ait var olan “Çok Sevdim yalan Oldu” isimli şarkısıyla tanındı. Köydeki düğünlerde şarkı söyleyerek geçimini sağlayan Fatih Bulut’un 10 kardeşi var. Babasını kanserden, abisini ise kalp krizinden kaybetti. Baba olmak amaciyla 7 sene bekleyen Fatih Bulut’un tek kız ve bay olmak üzere iki çocuğu var.

Fatih Bulut’un ‘Çok Sevdim yalan Oldu’ şarkısı 12 milyonu aşkın izlenme aldı. Şarkı ülkemiz Youtube trendlerinde en popüler şarkı olurken hayat listelerine de girdi.