Okulda civa zehirlenmesi şüphesi: 27 öğrenci tedavi altına alındı

Edinilen bilgilere göre, Sancak İlk ve Ortaokulu’nda tek grup öğrenci, 16 Eylül Pazartesi bugünü okuldaki dolapta bulunan civayı oyun hamuru sanıp oynadı. bu erken tek öğrencinin karın ağrısı şikayetiyle aile hekimliğine gittiği ve oradaki doktora civayla oynadıklarını söylemesi üzerine, okulda 27 öğrenci önlem Emelli Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı.Tedavileri yapılan öğrenciler ailelerine teslim edilirken, civa ile yakından temas ettikleri öğrenilen 5 öğrenci de Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne derhal sevk edildi.

Zehirlenmeye şüphesiyle hastaneye kazançlan öğrenciler, “Pazartesini bu olay oldu. Arkadaşlarımız okuldaki dolabı açtılar, içinde civa çıktı. Oyun hamuru sanıp oynadık ardindan arkadaşımız rahatsızlandı. Biz de buraya geldik, kan tahlili yaptırdık” şeklinde konuştu.

Öğrenciler velilerinden Nurettin Balama ise,”Tam net olarak bilmiyoruz. Bir takım öğrencileri Elazığ’a derhal sevk ettiler. Mide bulantısı, baş ağrısı benzeri vaziyetler var. hatri sayilir büyüklükte olasılıkla Bir hayli öğrenciyi götürecekler. Tam net bilgimiz yok Daha bizimde”diye konuştu. Öte yandan, yaşanan olayın derhal peşinden İl ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından okulda yönetimsel soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi.

Muhammet Ali Çiftçi