Sınav sorularını çalmaktan tutuklanan FETÖ üyesi: Örgütün idealleri için çalınması günah değil

Fetullahçı pkk terör Örgütü’nün (FETÖ) 2011’deki Polislikten Komiser Yardımcılığına Geçiş sınavı suallerini sızdırmasına baz alinarak yürütülen soruşturmalar kapsamında, Bir gün evvel başlatılan operasyonlarda toplaminda 256 kuşkulu yakalandı.

Alınan bilgiye göre, 2011’de yapılan Polislikten Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınavında, FETÖ üyelerinin, yazılı imtihan döneminden evvel ulaştıkları imtihan suallerini teşkilat mensuplarına verdiklerinin tespiti üzerine, Bir hayli şehirde başlatılan soruşturmalar ayni ritimde devam ediyor.

Bu çerçevede, Bir gün evvel erken saatlerinde güvenlik genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve örgütlü Suçlarla ugras ev Başkanlığı koordinesinde 76 şehirde harekât başlatılırken, şu anne civarindan 256 kuşkulu gözaltına alındı.

SINAVI, GELECEĞE mevduat OLARAK DEĞERLENDİRMİŞLER

mevzubahis imtihanla alakalı yürütülen soruşturmalara ait Bir takım detaylar da alana çıktı. bunun için göre, FETÖ, imtihan döneminden evvel eriştiği sualleri zabita memuru rütbesindeki azalarina vererek, onların amir sınıfına geçmesine ortam hazırladı. Örgüt, ilerleyen senelerde stratejik görevlere istikbal bu azaları sayesinde, güvenlik Teşkilatı’ndaki varlığını artırmayı hedefledi.

Bunu, “geleceğe yatırım” olarak değerlendiren FETÖ, aynı zamanda teşkilat üyesi olmayan güvenlik mensuplarına da “Bizden olursan komiser yardımcısı olabilirsin yoksa olamazsın” iletisi verdi.

FETÖ’nün bu usulsüzlüğü, teşkilat üyesi olmayan ve komiser yardımcılığı hayaliyle Bir hayli sefer bu imtihana katılıp başarısız var olan polisleri de mağdur etti.

“ÖRGÜTÜN İDEALLERİ İÇİN SORULARIN ÇALINMASI GÜNAH DEĞİL”

Yapılan operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerin verdiği ifadeler ise FETÖ’nün sınavlardaki usulsüzlüklerini hangi düşüncelerle kamufle ettiğini gözler önüne serdi. İfadeleri alındığı sırada “yaptıklarının kul hakkına girip girmediği” suallen şüpheliler, “Örgütün idealleri doğrultusunda suallerin çalınması, günah değil” savunması yaptı.

“MAĞDUR var olan POLİSLER CENNETLE ÖDÜLLENDİRİLECEK”

Ayrı olarak zanlıların, devlete sözde en iyi hizmeti sunacakları amaciyla kendilerinin yanı sıra suallere sahip olmadıkları amaciyla sınavı kazanamayıp mağduriyet yaşayan başka polislerin de cennetle ödüllendirileceklerini söylediği öğrenildi.

Kaynak: AA