Kurumsal SEO

Birçok kurumsallaşmış firma ve markaların üzerinde durduğu en önemli noktalardan bir tanesi, web sitelerinde ya da marka bilinirliklerinde meydana gelecek en ufak olumsuzluklardan rahatsızlık duymalarıdır. Bu sebeple arama motoru optimizasyonu ve daha başka kendi değerlerini artıracak her tür alt yapıya karşı ellerinden gelen yatırımı yapmaktan asla geri durmazlar. Çünkü böylesi kurumsallaşmış firmalar kendileri adına hemen her tür olumsuzluk oluşturacak durumlardan kaçınırlar. Kurumsal SEO bu yüzden bu tür firmaların en çok tercih ettiği alanlardandır.

Sadece bu gibi firmalar için değil aslında bütün orta ölçekli ve küçük ölçekli firmalarda dahil kimse belli bir zaman diliminde yayınlanacak reklamlar için binlerce lirasını sarf etmek istemez. Çünkü böylesi müşteri kazanma yöntemi kısa süreli olup çok mantıklı değildir. Büyük firmalar günümüzde Google tabanlı SEO çalışması yapan şirketler ve uzmanlar ile işbirliği yaparak, firmalarını arama motorlarında en üst sıralara çıkartmaktadır. Kurumsal SEO çalışmaları neticesinde yeni müşterilere çok daha kolay ulaşmakta ve marka bilinilirliklerini gün geçtikçe daha da artırmaktadırlar.

Düzenli olarak SEO çalışması yapılan ve kontrol edilen web siteler arama motoru optimizasyonu açısından hedef kitleye çok daha kolay ulaşabilmektedir. Bu sayede doğal olarak rakiplerine çok daha rahat bir şekilde fark atabilmekteler. Esasında birçok firma için kurumsal kimlik her zaman vazgeçilmez bir unsurdur. Bu sebeple de firmanızın SEO çalışmalarını yaptıracağınız kişilerde asla markanıza zarar verecek türden kişiler olmamalıdır. Bunun için çalışacağınız kişiler kesinlikle alanında profesyonel bir ekipten meydana gelmelidir.

Kurumsal SEO Çalışması

Bazı SEO işi ile uğraşanlar firmanızı aramalarda üst sıralara çıkarmak için binlerce backlink alarak bu tür bir çalışma içine girebilirler. Fakat bu yapıla işlem neticesinde firmanız üst sırada olsa da kurumsal kimliğiniz zarar görecektir. Bu yüzden bu tür teknik hatalardan kaynaklı zararları görmek istemiyorsanız, gerçekten kurumsal SEO alanında uzman kişiler ile işbirliği içerisinde olmalısınız. Bu alanda uzman kişiler sizin kurumsal kimliğinize asla zarar vermeden periyodik olarak yapılan çalışmalar neticesinde firmanızın kurumsal kimliğini ön plana çıkarmaktadırlar.

Bu işi profesyonel olarak yapmak ve yaptırmak isteyen mağazaların, firmaların, şirketlerin ya da işletmelerin SEO çalışması noktasında dikkat etmesi gereken en önemli olay, çok iyi bir anahtar kelime analizi yapmalarıdır. Çünkü burada sizin büyük bir özveri ve araştırma sonucu belirleyeceğiniz anahtar kelimeler, sizi asıl hedef kitlenize ulaştıracak olan ana unsurlardır. Arama motoru optimizasyonu neticesinde üst sıralarda yer edinmenizin en kritik noktası bu kelimeler olmaktadır.

Yılladır bu işe ağırlık veren ve çok iyi bütçelere ayıran büyük çaplı siteleri geçmek elbette ki zor olacaktır. Fakat asla imkansız değildir, iyi bir çalışma sonucunda bunu başarabilirsiniz. Bu konuda da uzman SEO çalışanları ile işbirliği yaparak, bu kişilerin farklı yöntem ve teknikleri sayesinde büyük çaplı sitelerle aynı müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak derseniz şöyle basit bir örnek verelim. Diyelim ki Antalya Otelleri çok popüler aranan bir ifade olsun, sizde biraz işin cambazlığına kaçarak ucuz Antalya Otelleri ya da uygun Antalya Otelleri gibi ifadelerle firmanıza müşteri çekebilirsiniz.

Bu şekilde başarılı kurumsal SEO çalışmaları yaparak web site trafiğinizi artırabilirsiniz. İşin gerçeği zaten alanında uzmanlaşmış birçok SEO çalışanı firmanızın kurumsallığına asla zarar vermeden bu tarz farklı yöntem ve tekniklerle firmanızı çok iyi noktalara çıkaracaktır. Yazımızda elimizden geldiğince kurumsal SEO nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

 

 

 
Teknolojinin imkanları ile birlikte artık bu alanda sizlere en iyi şekilde hizmet sunan 618media.com sayesinde, kolaylıkla sosyal medya çözümlerini elde edebilir ve böylelikle facebook, youtube, İnstagram reklamları gibi bir çok reklam işlerinizi de profesyonel olarak hallederek firmanızı çok daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.