Diş çekimi sonrası apse oluşan hasta, hayatını kaybetti

Antalya’nın Serik kazasinda nihayet 15 gün içinde ani çok dişini çektiren Durmuş Ay (39) Bir gün evvel akşam fenalaştı. Kaldırıldığı hastanede, dişinde iltihap oluştuğu, bunun için bağlı otaya çıkan enfeksiyonun boyundan aşağı dağılmaya başladığı için Durmuş Ay, kurtarılamadı.

DİŞ APSESİ ENFEKSİYONA yollar AÇTI

Serik’e bağlı ortada Mahallesi’nde oturan Durmuş Ay, Bir gün evvel akşam saatlerinde halsizlik ve solunum sıkıntısı hasebiyle hastaneye götürüldü. 15 gün içinde ani çok dişini çektirdiği saptanan Durmuş Ay’ın diş çekimi sonrası diş apsesi oluştuğu ve boyundan aşağı dağılmaya başlayan enfeksiyon sonrasında şoka girdiği belirlendi.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Serik hükümet Hastanesi aciliyetli servisinde müdahale edilen Durmuş Ay, solunum sıkıntısı hasebiyle cihaza bağlanırken, hekimler tarafından kalp masajı uygulandı. Durmuş Ay yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı. Ay’ın cansız bedeni hastanenin morguna kaldırıldı. Yapılan incelemenin derhal peşinden Durmuş Ay’ın cenazesi, kati vefat sebebinin belirlenmesi amaciyla Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Evli ve dört bebek babası var olan Durmuş Ay’ın cenazesi bu erken Yeşilyurt mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Kaynak: DHA

Haber Videosu: Dişini çektiren vatandaş, iltihap neticesi şoka girerek vefat etti!