Millet bahçeleri akıllanıyor

Bakanlık, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi ve Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulunun da destek vereceği ‘Akıllı Bölgeler’ projesinde millet bahçelerine, akıllı kent çözüm laboratuvarları kuracak.

TEKNOLOJİ FİRMALARINA TEST ORTAMI
Her tek akıllı kent çözüm laboratuvarının tespit edecek tek odak noktası olacak ve bu odak noktası da şehre göre şekillenecek. istikbal odaklı kentsel gelişim projelerinin deneneceği Akıllı Bölgelerde, şehirlerde farklılaşan ihtiyaçların karşılanması amaciyla çözümler geliştirilecek. Akıllı Bölgeler, teknoloji üreticileri ve çözüm sağlayıcılarına test ortamı sunarken, yapılan çalışmalar neticeninde mahalli yönetimler, bayındır Tasarılarında değişik sektörler amaciyla yatırım yerleri belirleme edecek ve hususi sektörü gereksinim duyulan alanlara yönlendirecek.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, millet bahçelerinin yanı sıra kentsel dönüşüm ve kentsel gelişim alanları da Akıllı Bölgeler olarak değerlendirecek. mahalli yönetim ve hususi sektörde etkinlik gösteren teknoloji üreticileri burada da akıllı kent çözüm laboratuvarlarında çalışmalar yapacak.

​Türkiye Gazetesi