Siirt’te düzenlenen operasyonda teröristlerin kitapları ele geçirildi

Siirt‘in Pervari kazasi Doğanca köyü kuzeyi Akmeşe kisminda PKK/KCK pkk terör örgütüne ait olduğu saptanan iki barınakta yapılan aramada çok sayıda mühimmat ve hayat malzemesi ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler arasında Kafka’nın kitabı dikkat çekti.

PKK’YA GEÇİT YOK

Siirt Valiliği’nden yapılan açıklamada, Pervari kazasi Doğanca köyü kuzeyi Akmeşe kisminda PKK/KCK pkk terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve bölücü pkk terör örgütü mensuplarının tesirsiz vaziyete getirilmesi maksadıyla 25 Kasım 2019 tarihinde Kıran-Şehit zaptiye şuurlu Çavuş Yasin Baran 2019/115 operasyonunun icra edildiği belirtildi.

250 ADET DOKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Açıklamada, “Siirt İl zaptiye Komutanlığı ekiplerince, icra edilen harekât kapsamında, iki adet barınma alanı olarak kullanılan sığınak bulunmuş olup, bu sığınaklar içinde 480 adet Kalaşnikof mühimmatı, 300 adet pil, 250 adet örgütsel doküman, tek adet ajanda, iki adet örgütsel resim, 150 adet CD, 10 adet battaniye, dört adet jelikan bidon, tek adet insansız sema araçlarına karşı kullanılmak üzere termal alüminyum battaniye, 200 metre branda, iki adet mont, çok miktarda çeşitli gıda, hayat ve tıbbi malzeme ile örgütsel doküman ele geçirilmiştir” denildi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: Siirt’te düzen eden operasyonda teröristlerin kitapları ele geçirildi