Sumudica: ‘1 puan, 1 puandır’

Süper Lig’in 12. hafta kapanış maçında Antalyaspor, alanında Gaziantep FK ile 1-1 berabere kaldı. mücadelenin derhal peşinden düzen eden medya toplantısında konuşan Sumudica, bu erken aldıkları tek puandan mutluluk dolu olduklarını söyledi.

Rakiplerinin 12, kendilerinin 16 puana yükseldiğini ve aradaki dört nokta farkı koruduklarını kaydeden Sumudica, “3 puanla dönebilirdik. Ama olmadı üzgünüm. Çok yakındık üç puana. Oyuncularımın mücadelesinden memnunum. Ligin yarısına geldik, hiç tek şey bitmedi. dört oyuncumuz eksikti. bu erken basit değildi bizim için. Oyuncularımı kutlama ediyorum. tek nokta tek puandır. Bu ligde nokta kazanmak Sahiden çok zor. 5 maçımız dahada var. 5-6 nokta alabiliriz bu 5 maçtan. Bu 5 mücadelenin derhal peşinden 21 puanlık hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

“Buradan tek nokta kazandık”

Gaziantep FK’nin Süper Lig’e tertemiz yükselen tek takım olduğunu hatırladan Sumudica, “Fenerbahçe, Galatasaray, Başakşehir, Trabzonspor’a kaybettik. İyi yoldayız. 16 puanımız var. Denizlispor maçını kazanmak amaciyla her şeyi yapacağız. Kazanırsak 19 nokta yapacağız ve ondan sonrası basit olacak. Benim amaciyla biz buradan tek nokta kazandık” diye konuştu.

“Güray iyi oynadı”

Sakatlığı bulunan Junior’un adina oynayan Güray’ın performansını değerlendiren Sumudica, “Junior, ligdeki en iyi sol beklerden biri, eksikliğini hissettik. Güray’ı oraya monte ettim. Başarılı da oldu” izahını yaptı.

“Takımıma saygı, armağan istemiyorum”

Hakeme evvel yarıdaki tek pozisyonda gösterdiği reaksiyon suallen Sumudica şu yanıtı verdi:
“İlk yarıdaki pozisyonumuz penaltıydı. Açık ve net penaltıydı. VAR’da bozukluk mı var bilmiyorum, neden kullanmıyorlar. Hüseyin Göçek Türkiye’nin en iyi hakemlerinden birisi. VAR’daki hakemler neden çağırmadı anlayamadım. eğer tek hatri sayilir büyüklükte takıma karşı yapılmış olsa penaltı verilmeyecek miydi? hemide penaltı ayni vakitte da al kart verirlerdi. Gol attıktan ardindan rakip al kart 11-10 değişik olurdu. bendeniz Yalnızca takımıma saygı duyulmasını istiyorum. Kimseden armağan beklemiyorum. Her vakit çalışıyoruz hatri sayilir büyüklükte takımlar gibi. Yalnızca emeğimize saygı.”